Jarosław – Matki Miłosierdzia

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym
Matki Miłosierdzia
w Jarosławiu, kościół pod wezwaniem św. Mikołaja i Stanisława

 

Nasza wspólnota wywodzi się ze Wspólnoty Miłości Miłosiernej. Część jej członków tworzy nową Wspólnotę Miłości Miłosiernej. Natomiast pozostali odpowiadając na Bożą wolę, poczynając od Święta Miłosierdzia Bożego, tj. 1 maja 2011 roku utworzyli Wspólnotę Matki Miłosierdzia.

Wspólnota Matki Miłosierdzia jest wspólnotą ludzi wierzących, którzy w łonie kościoła katolickiego, pragną żyć pełnią Ewangelii, otwartych na działanie Ducha Świętego, aby tak jak Maryja Matka Miłosierdzia nieść ludziom Miłosierdzie Boże poprzez modlitwę, słowo i czyn.

Spotkania modlitewne odbywają się w każdą środę w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke przy kościele pw. Św. Mikołaja i Stanisława w Jarosławiu.

Rozpoczynamy o godz. 17:30 uczestnictwem w Nowennie do Matki Bożej Miłosierdzia oraz  w Eucharystii. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 spotkanie kontynuowane jest na modlitwie wspólnotowej, na grupach dzielenia, katechezach formacyjnych oraz na wspólnej agapie.

Nasza wspólnota, przy współpracy ze Wspólnotą Miłości Miłosiernej, jest zaangażowana w prowadzenie nabożeństw o uzdrowienie i uwolnienie, które odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca w Kościele pw. św. Mikołaja i Stanisława w Jarosławiu.

Świętem patronalnym wspólnoty jest dzień 16 listopada – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

 

Opiekun duchowy wspólnoty:

Lider: Andrzej Majcher